CZAKRY  to centra energetyczne naszego ciała, miejsca skrzyżowań kanałów energetycznych, gdzie energia wpływa i wypływa , dlatego    gdy są w równowadze, mówimy, że jesteśmy w przepływie.
Pierwsza czakra związana jest z nadnerczami i odpowiada za biologiczne przeżycie. W równowadze daje wiarę w Życie i zaufanie do niego.
Niezrównoważona objawia się nadmiernym strachem.
Druga czakra związana jest z jajnikami i jądrami. Odpowiada za seksualność i prokreację. W równowadze daje satysfakcję i kreację. Niezrównoważona daje poczucie wstydu i winy.
Trzecia czakra związana jest z trzustką, wątrobą i  śledzioną oraz odpowiada za połączenie jelit z mózgiem ( jelita to nasz drugi mózg i… chyba ważniejszy ???? ) reguluje metabolizm nie tylko glukozy, ale i emocji. W równowadze daje samodzielność, hojność, życiową mądrość i stabilność. Niezrównoważona objawia się gniewem, zawiścią i zazdrością
Czwarta czakra związana jest z grasicą. Odpowiada za wzrost i odporność. W równowadze daje uzdrowienie i miłość bezwarunkową. Niezrównoważona objawia się smutkiem, żalem, rozpaczą i strachem przed stratą.
Piąta czakra związana jest z tarczycą i przytarczycami. Odpowiada za metabolizm i temperaturę organizmu. W równowadze daje poczucie wdzięczności i świetną komunikację. Niezrównoważona objawia się żalem, frustracją i ciągnącą się latami żałobą.
Szósta czakra związana jest z przysadką mózgową, która sprawuje nadzór endokrynologiczny nad pozostałymi gruczołami. Odpowiada za homeostazę organizmu. W równowadze daje wewnętrzne poczucie Siebie Prawdziwego, pozwala stanąć w prawdzie, zobaczyć rzeczy jakimi są. Niezrównoważona objawia się nierozumieniem siebie, świata i poczuciem bycia niezrozumianym.
Siódma czakra związana jest z szyszynką. Odpowiada za biorytm organizmu i wyższe stany świadomości. Zrównoważona łączy nas z naszą duchowością.
                                                                                                                                                                  autor  Anna Walacik