Olej z rokitnika jest niezastąpionym remedium, w trakcie i po : radioterapii, chemioterapii i każdym leczeniu mocno inwazyjnym. Świetnie wygaja śluzówki.
Oliwa z oliwek rozszerza przewody żółciowe, oczyszcza wątrobę i zwiększa produkcję żółci.
Olej z pestek róży, ale wyłącznie ten tłoczony w temperaturze do 40 st.C, skutecznie leczy zapalenia stawów oraz AZS ( atopowe zapalenie skóry ) a także wszelkiego rodzaju oparzenia.
Olej z awokado we Francji ma status leku na artretyzm !
Oprócz tego obniża poziom złego cholesterolu, poprawia wzrok i wygląd skóry. Co ważne, można na nim smażyć, piec i gotować, czego nie wolno robić na większości olejów nierafinowanych, tych z pierwszego tłoczenia.
Olej lniany, oprócz dobrze już znanych właściwości przeciwnowotworowych, a właściwie leczących istniejącą już chorobę nowotworową ( dieta dr Budwig ), wspiera bardzo konkretnie również leczenie Alzheimera, Parkinsona i innych chorób neurodegeneracyjnyc.h. Korzystnie wpływa na łuszczycę i znacząco zwiększa wchłanianie witamin z grupy B oraz wit. C.
Zawiera około 48-58 % kwasów omega 3.…
Olej z lnianki ( nie mylić z lnianym – to dwa różne oleje , inaczej nazywany olejem rydzowym, zachowuje świeżość nawet rok czasu !
Ma DOSKONAŁĄ proporcję kwasów omega 6 do omega 3 –> o,4 : 1
oraz zawiera aż 20% omega 9 !
Również można na nim krótko smażyć, piec, gotować, najlepiej jednocześnie z potrawą, to znaczy, nie podgrzewamy samego oleju na patelni.
Ma sporo witaminy E, więc odmładza skórę, używany jest do produkcji kremów na AZS, oparzenia , odleżyny. Można go też bezpośrednio stosować na skórę, goi rany i leczy wypryski, trądzik.
Olej konopny polecany jest szczególnie w rekonwalescencji dzieci, silnie dożywia mózg i wspiera jego funkcjonowanie. Wspomaga leczenie depresji.
Najlepsze efekty przynosi spożywanie 2 łyżek na czczo codziennie , przez okres 3 miesięcy. W ogóle wszystkie oleje, które zażywamy w celach leczniczych, najlepiej działają pite rano, na czczo. Kurację prowadzimy około 3 miesięcy, zmieniając co tydzień dawkę, tak, aby organizm się nie przyzwyczaił. Potem zmieniamy olej;)
Olej gorczycowy jest silnie rozgrzewający, poleca się go osobom wychłodzonym, osłabionym, o bladej, zimnej skórze. Stosujemy go zarówno wewnętrznie, do potraw i smażenia( ma wysoką temperaturę dymienia ), jak i zewnętrznie do masażu, olejowania włosów, maseczek. Dzięki świetnym właściwościom konserwującym doskonale sprawdza się jako dodatek do tatara, czy marynata do mięs.
Olej z czarnuszki właściwej był uwielbianym kosmetykiem Kleopatry. Ta czarnuszka musi pochodzić z ciepłych krajów, tylko wtedy ma działanie lecznicze i pielęgnujące. W butelce z olejem z czarnuszki KONIECZNIE musi być intensywny, czarny osad na dnie – gdy go nie ma, oznacza to, że olej jest oszukany !
Pity na czczo jest rewelacyjny na pasożyty oraz wszelkie alergie. Można go podawać dzieciom od 1 roku życia – podajemy 1 łyżeczką 1 x dziennie na czczo. Takie dawkowanie obowiązuje do 20 roku życia, w późniejszym wieku stosujemy 1 łyżeczkę 2 x dziennie. Wspomaga leczenie tarczycy, stwardnienia rozsianego ( SM ), wspiera leczenie i regeneracją jajników, podobnie jak olej makowy, pomaga w zajściu w ciążę. Działa przeciwlękowo, przeciwnowotworowo, obniża ciśnienie krwi. Hamuje wyrzut histaminy i przeciwdziała odczynom alergicznym. Na choroby z autoimmunizacji stosujemy go wieczorem. Zarówno olej jak i ziołomiód zachowują świeżość i trwałość wartości do roku czasu.
Przepis na ZIOŁOMIÓD :
1 ł nasion czarnuszki
1 ł miodu
1 ł wódki
Nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju kokosowym mają średniej długości łańcuchy węglowe ( tzw. MCT ), które są trawione i wchłaniane w inny sposób niż te z tłuszczów zwierzęcych, dlatego też nie maja one negatywnego wpływu na organizm, a część badań wykazuje, że to właśnie dzięki nim olej kokosowy posiada tak znakomite właściwości :
– wspomaga redukcję wagi ( jest silnie wychładzający )
– leczy oparzenia i zaczerwienienia skóry – z tych samych powodów,
– reguluje poziom cholesterolu
– natychmiast dodaje energii
– działa przeciwwirusowo i bakteriobójczo
– bardzo korzystnie wpływa na skórę, choć nieco wysusza, jest więc polecany do skóry normalnej i tłustej
– można na nim smażyć w wysokich temperaturach i nie traci swoich walorów
Olej z wiesiołka jest źródłem antyoksydantów, polifenoli oraz kwasów GLA ( gamma linolenowe ), które biorą udział w produkcji prostaglandyn.
Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, obniża poziom cholesterolu. Wzmacnia płuca, obniża ciśnienie krwi, usprawnia pracę mózgu – polecany osobom z demencją, schizofrenią i stwardnieniem rozsianym. Poprawia płodność. Silnie nawilża skórę, Leczy choroby reumatyczne, zwichnięcia, pobudza regenarecję tkanki chrzęstnej i łącznej. Przyspiesza gojenie ran i uszkodzeń więzadeł. Wspomaga usuwanie toksyn.
Trzymany w lodówce zachowuje trwałość około roku.
autor Anna Walacik