KONSULTACJA  AJURWEDYJSKA

 „Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz samo się ułoży we właściwy sposób”

Eckhart Tolle

„Choroba jest żądaniem duchowego rozwoju. Jest jak natrętny insekt, który daje nam do zrozumienia , że czegoś brakuje i trzeba zwrócić na to uwagę.”

David R. Hawkins, lekarz psychiatra

Podczas spotkania na podstawie wywiadu razem określimy Twój potencjał, twoją DOSZĘ I GUNĘ, z którymi przyszedłeś na świat. To jest w Ajurwedzie Twoje PRAKRITI.

Stan twoich włosów, paznokci, języka, skóry; problemy i zaburzenia w przyswajaniu, wydzielaniu i wydalaniu Twojego organizmu, stopień witalności, apetyt, stan emocjonalny, to z czym masz kłopot wskażą na twoje VIKRITI – zaburzenie równowagi, obecny stan zdrowia. Namierzymy co lubisz, a czego nie cierpisz, co Ci służy, a co rozstraja. Zdrowe życie nie jest męką i pasmem wyrzeczeń, zdrowe życie jest powrotem do siebie, do swojej pierwotnej natury, swojego prakriti. Ustalimy Twój sposób odżywiania się, ulubione aktywności fizyczne, codzienne rytuały, które pomogą ci utrzymać równowagę w trudnych momentach dnia, przyjrzymy się charakterowi twojej pracy zawodowej i jej wpływowi na stan zdrowia. Razem naszkicujemy Twój nowy, indywidualny styl życia. Bo to ważne.

Codzienne praktykowanie zwykłych codziennych czynności buduje rutynę, codzienna rutyna buduje przyzwyczajenie, codzienne przyzwyczajenie buduje charakter, a ten staje się Twoim przeznaczeniem.

Namierzymy emocje, które utrudniają Ci funkcjonowanie oraz uczucia, które „przeszkadzają” Ci w zdrowieniu i osiąganiu dobrostanu.

Przyjrzymy się umysłowi – co myślisz, że Ci robi, a co w rzeczywistości robi. Świadomość, że to Ty zarządzasz swoim myśleniem uwalnia, ale i czyni Cię odpowiedzialnym za to co i jak myślisz. Według ajurwedy umysł jest władcą 10 zmysłów (5 percepcyjnych i 5 operacyjnych) i jest jedenastym zmysłem – kontrolującym i koordynującym pracę wszystkich pozostałych. Ma wiedzę nabytą, opiera się tylko na tym, co już zna, nie jest w stanie niczego nowego sam stworzyć.

„Główną wadą umysłu jest nie tylko jego zawartość, która zwykle jest nieistotna lub błędna, ale jego niezdolność do odróżnienia prawdy od fałszu.”

David R. Hawkins, lekarz psychiatra

Podam Ci proste, stare jak Świat :)) sposoby na codzienne dbanie o Siebie i pielęgnowanie zdrowia we wszystkich jego aspektach i obszarach. Jeżeli będzie taka potrzeba wspomogę Cię masażem głowy i twarzy z wykorzystaniem punktów MARMA, MARMA TERAPIĄ, zabiegami olejowania nosa i zatok NASYA, aromatoterapią naturalnymi olejkami eterycznymi czy ziołami indywidualnie dobranymi do Twoich potrzeb. Pokażę uzdrawiający oddech, uspokajającą chwilę uważności, czy relaksującą asanę jogi. Wszystkie zabiegi możesz wykonywać samodzielnie w domu – to bardzo ważne, aby były wykonywane regularnie przez dłuższy czas. Ajurweda to sposób na życie, nie tabletka.

Edukacja ajurwedyjskich lekarzy – waidjów – zakładała studiowanie astrologii, terapii kolorami, kamieniami szlachetnymi, czy oddechem, psychologii, klimatologii oraz nauki o ziołach i odżywianiu.

 

Każdą konsultację ajurwedyjską poprzedza wypełnienie szczegółowej ankiety, w której pytania dotyczą naszej wrodzonej urody fizycznej oraz codziennych zwykłych czynności fizjologicznych i nawyków. Stan skóry, włosów, paznokci, a także apetyt, preferencje żywieniowe czy częstość i jakość wypróżnień są bardzo ważne, aby ustalić dominującą bioenergię w ciele i porównać ją z naszą urodzeniową konstytucją bioenergetyczną / nazywaną w ajurwedzie DOSZĄ /. To pozwoli ustalić aktualne zaburzenie i wybrać sposób przywracania równowagi w ciele. Podczas konsultacji analizujemy również stan umysłu i emocji i na tej podstawie określana jest dosza umysłu oraz dominująca guna ( dominujący poziom ) naszej świadomości. To wspólna praca konsultanta ajurwedy i klienta, wspólne określanie celów zdrowotnych i sposobów dotarcia do nich. Wybierana jest dieta, zioła, ustalamy prawidłowy harmonogram dnia, dobieramy kilka prostych ćwiczeń fizycznych i oddechowych, oraz zostają zaproponowane proste sposoby wyciszania umysłu i radzenia sobie z emocjami. Ponieważ według ajurwedy każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny, każdy wymaga odrębnego, indywidualnego podejścia i znalezienia JEGO własnej ścieżki zdrowia. Serdecznie zapraszam na konsultację.

Czas trwania: 1.5 godziny

Cena: 250zł